GAYRİMENKUL hukuku

CHG Hukuk Bürosu - Bursa Avukatlık Bürosu - Çalışma Alanlarımız - Bursa Gayrimenkul Avukatı Cihad Günel

Bursa Gayrimenkul Avukatı Cihad Günel

Avukat Cihad Günel, Bursa ve çevre illeri sınırları içerisinde gayrimenkuller ile ilgili başta gayrimenkul alım satımına ilişkin tüm tapu tescil ve iptali, ipotek işlemleri, ifraz ve tevhid işlemleri, gayrimenkuller üzerindeki ayni haklara ilişkin işlemler, kira sözleşmeleri, miras paylaşımı sırasında çıkan ihtilaflar olmak üzere bütün konularda hizmet vermektedir.

Gayrimenkul Hukuku Nedir ?

Gayrimenkul kavramı menkul (taşınabilir eşya) olmayan anlamında taşınmazlar için kullanılmıştır. Taşınmazlar da Türk Medeni Kanunu’nda araziler, tapu kütüğüne kayıtlı haklar ve kat mülkiyeti kütüğüne kayıtlı bağımsız bölümler olarak sayılmıştır. Gayrimenkul hukuku kanunda taşınmaz olarak sayılan ve kabul edilen malvarlığı değerleri ile ilgili çıkan uyuşmazlıkların yargılamasında başvurulan hukuk dalıdır.

Gayrimenkul Avukatı Neden Gereklidir ?

Gayrimenkul hukuku davaları genellikle dava değeri bakımından yüksek değere sahip davalar olmaktadır. Bu nedenle herhangi bir hak kaybı yaşanması durumunda tarafların kayıpları da dava değeri ile orantılı olarak yüksek miktarlara ulaşmaktadır. Özellikle ticaret hayatının ve ekonominin gayrimenkul üzerinden yürüdüğü ülkemizde böyle bir hak kaybının yaşanması davanın taraflarını derinden etkileyecektir. Gayrimenkul hukuku, alanında uzman bir gayrimenkul avukatı tarafından takip edilmediği takdirde yaşanabilecek aksaklıklar, yargılamada oluşan olumsuzluklar bertaraf edilemeyecek ve büyük miktarda kayıplar yaşanabilecektir. Bu nedenle gayrimenkul davalarının bir gayrimenkul avukatı ile takip edilmesi önem arz etmektedir.

Arazi, tarla, arsa, apartman, bina, dükkan gayrimenkul kavramı içerisine giren kavramlardır.

Gayrimenkul hukuku ile ilgili daha detaylı bilgi almak için ofisimizle iletişime geçebilir, alanında uzman gayrimenkul avukatı Cihad Günel ile görüşebilirsiniz.